Bilety lotnicze z Sewilli do Wrocławia

Sewilla SVQHiszpania
Wroclaw WROPolska
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
przelot złożony

+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00

Wrocław

wroclaw
Wrocławski Rynek
Fot. sxc.hu

Wrocław to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast Polski. Z roku na rok przyciąga również coraz większą liczbę turystów, mimo że pod względem turystycznych atrakcji ustępuje wielkim europejskim stolicom, takim jak Paryż czy Barcelona.

Historia

Miasto po raz pierwszy wzmiankowane w sposób jednoznaczny w roku 1000 w związku z założeniem biskupstwa, jednak osadnictwo słowiańskie na Ostrowie Tumskim istniało co najmniej 150 lat wcześniej. Od końca X wieku znajdowało się pod panowaniem Piastów. W 1035 roku, w okresie tzw. Reakcji Pogańskiej, źródła informują o budowie świątyni pogańskiej w mieście. W XIII wieku dokonano lokacji miasta na prawie magdeburskim, w 1335 miasto znalazło się pod panowaniem królów czeskich, a później (po krótkim okresie rządów węgierskich) wraz z Koroną Czeską zostało włączone do Monarchii Habsburskiej. W 1741 roku wraz z większością Śląska zostało zdobyte przez Prusy, w związku z czym w latach 1741-1918 oficjalna nazwa miasta brzmiała Królewskie Stołeczne i Rezydencjalne Miasto Wrocław (niem. Königliche Haupt- und Residenzstadt Breslau), w latach 1918-45 (po rewolucji listopadowej) Miasto Stołeczne Wrocław (Hauptstadt Breslau). W 1945 miasto zostało ogłoszone twierdzą i zniszczone w czasie walk między Armią Czerwoną i Wehrmachtem. Po II wojnie światowej Wrocław decyzją konferencji poczdamskiej został włączony do Polski.

Dzięki swojej barwnej historii Wrocław stał się miastem wielokulturowym, w którym przenikają się wpływy niemieckie (odziedziczone po przedwojennym mieście Breslau) oraz polskie i kresowe - spora część wrocławian to potomkowie mieszkańców polskiego Lwowa. Po II wojnie światowej przewieziono do Wrocławia także większość dorobku kulturowego tego miasta, na czele ze zbiorami Biblioteki Ossolineum i Panoramą Racławicką.

Czasem Wrocław nazywany jest "Wenecją Północy". To porównanie może budzić uśmiech, ale rozbudowana sieć kanałów, przepływające przez miasto rzeki, sto dwadzieścia mostów, ogromna ilość parków, dziesiątki imponujących zabytków i gotyckich kościołów przekonują, że na taki tytuł Wrocław zasługuje. Również życie nocne miasta tętni z iście włoskim temperamentem i z pewnością można się tu bawić równie dobrze, jak w sercu Italii.

Wrocław to niezwykłe polskie miasto, które charakteryzuje się ogromną liczbą młodych i kreatywnych ludzi, szczególnie studentów - stolica Dolnego Śląska to bowiem bardzo istotny na mapie Polski ośrodek uniwersytecki. To wszystko sprawia, że nieustannie tętniący życiem Wrocław gwarantuje relaks i dobrą zabawę każdemu turyście.

Polska

polska
Polska - fantastyczna natura
Fot.sxc.hu
Polska leży w sercu Europy. Właśnie tu znajduje się geometryczny środek kontynentu. Stolica kraju, Warszawa, jest umiejscowiona w niewielkiej odległości od innych europejskich miast: od Paryża i Londynu dzieli ją ok. 2 godzin lotu samolotem, niewiele ponad godzinę od Wiednia czy Berlina. Na gości czeka blisko milion miejsc noclegowych, tysiące restauracji i setki rozrywek. Polska jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla przybyszów.

W Polsce można znaleźć niemal wszystko - od gór o charakterze alpejskim, przez szerokie plaże, czyste jeziora, piękne lasy, aż po zabytki światowej klasy i życzliwych ludzi. Pod względem atrakcyjności reliktów przeszłości i ich malowniczego powiązania z krajobrazem Polska jest jednym z najbardziej wartościowych miejsc na mapie Europy.

Na forum

 • AUTOSTOP RACE WROCŁAW 2014

  Szukam towarzysza podróży
  Wybiera się z Was ktoś w tym roku na Autostop Race?:D…
  Mnie nie udało się zarejestrować :>…
 • Wrocław - Huelva

  Szukam taniego lotu do...
  W kwietniu lub maju planuję odwiedzić moją przyjaciółkę, która jest na wymianie w Huelvie (Hiszpania). Dostać się tam mogę pociągiem z Sewilli (z Malagi pociąg jest 5 razy droższy) lub pociągiem z Faro. Oczywiście zależy mi na tym, żeby koszty całej podróży były jak najniższe, pobyt trwał 1-2 tygodnie i fajnie byłoby "zaliczyć" po drodze jakieś duże miasta (np. właśnie Sewillę i Faro). Póki co brałam pod uwagę loty na trasie: Warszawa (lub Kraków) - Bruksela - Sewilla oraz Warszawa (lub Kraków) - Bruksela - Faro ale nie udało mi się zejść z kosztami poniżej 700zł. Ktoś może pomóc? Macie pomysł na jakieś lepsze połączenie? ;)…
  Dziękuję pięknie ^^ Opcji z lotem przez Dortmund nie brałam pod uwagę. Skorzystałam z Twoich rad + znajoma poleciła mi absolutnie genialną wyszukiwarkę http://www.azair.eu/index.php i problem już rozwiązany, znalazłam lot za 500zł w najbardziej dogodnym terminie, wylot z wro, powrót do wawy (zaraz potem jadę na Mazury na wesele) i do tego "tracę" minimalnie mało dni na uczelni. Dzięk! :) Gdyby ktoś szukał podobnych połączen - da się zejść do ok 380zł w kwietniu, 500 zł w maju :)…
 • Wrocław Wenecja Praga z Warszawy w jednej podróży!

  Bilety lotnicze - promocje
  PraWenWro.png Autobus (polskibus.com) z Wrocławia do Pragi (45 PLN + 2 PLN za rezerwację): PraWenWroII.png Praga - Wenecja Treviso - Praga (wizzair.com) z kartą WDC: PraWenWroIII.png W sumie: wylot 15.01 (czwartek), powrót 21.01 (środa). We Wrocławiu kilka godzin (tam) i ok. 10 (powrót), w Pradze dwa dni, W Wenecji 3 dni. Cztery loty i dwa przejazdy autokarem: 246 PLN…
 • Ryanairem z Modlina do Wrocławia lub Gdańska z 25 PLN

  Bilety lotnicze - promocje
  Tanie połączenia z Modlina do Gdańska oraz z Gdańska do Modlina, a także z Modlina do Wrocławia i z Wrocławia do Modlina. Cena biletu w jedną stronę wynosi 25 PLN, pod warunkiem rezerwacji biletu bezpośrednio na stronie przewodnika, płacenia kartą debetową i podróżowania z bagażem podręcznym. Promocja obowiązuje od lipca 2014 r, do października 2014 r. Bilety można zarezerwować na stronie www.ryanair.com.…
  Z Katowic też nic nie dają, a szkoda :whistle:…