Bilety lotnicze z Paryża do Salt Lake City

Paryż PARFrancja
Salt Lake City, UT SLCUSA
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00

USA

usa
Amerykańskie drapacze chmur
Fot. SXC

USA dzięki swojej burzliwej historii oraz pozycji, jaką zajmuje na arenie światowej, jest krajem fascynującym dla każdego. Zwykło się mawiać, że to USA kulturowy, etniczny i obyczajowy "melting pot". Lecąc do USA musimy być świadomi, że stawiamy czoła krajowi pełnemu wyraźnych kontrastów. Z jednej strony bezkresne krajobrazy prerii, gór i wybrzeży na zachodzie, a z drugiej las wieżowców Manhattanu, rozciągnięta po horyzont siatka autostrad i zabudowań wielkiego megalopolis na wschodzie.

Dla wielu, spośród ponad 300 mln Amerykanów, ich ojczyzna jest spełnieniem marzeń o dostatnim życiu. Potomkowie imigrantów z całego świata wierzą, że każdy może tu zrobić błyskotliwą karierę "od pucybuta do milionera". Wydaje się jednak, że "American Dream" z upływem lat odszedł do historii. Nietrudno spotkać osoby, których sen o wielkiej Ameryce prysnął jak mydlana bańka. Trudno też zapomnieć, że dla milionów ludzi na całym świecie USA budzi skojarzenia jedynie z militarnym mocarstwem.

 

Wydaje się, że wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych nadal pobrzmiewają echa rozpoczętego w XV wieku procesu kolonizacji, zdobywania dzikiego zachodu oraz Wojny o Niepodległość pomiędzy Wielką Brytanią i jej trzynastoma koloniami. 4 lipca - dzień upamiętniający podpisanie Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych w 1776 r., to wciąż najważniejsze święto w roku dla każdego Amerykanina.

Ameryka ma dwa oblicza. Pierwsze to romantyczny wizerunek kraju, który jest światową potęgą gospodarczą, kulturalną i militarną. Wciąż powracają wspomnienia bohaterów wojny secesyjnej czy dzielnych szeryfów, którzy sprawiedliwością i zdecydowaniem stawiali czoła bezprawiu. Ten wizerunek, głównie za sprawą filmowej potęgi Hollywood, już na stałe utrwalił się w wyobraźni ludzi na całym świecie. Drugą twarz USA przecinają blizny długotrwałej walki z dyskryminacją rasową, która trwała niemal do lat 60. XX (a wielu uważa, że trwa nadal) i niemal całkowitego wyniszczenia kultury Indian. Prawdziwe oblicze kraju niewiele ma wspólnego z kadrem filmowym. Problemy społeczne i ekonomiczne są największym wyzwaniem dzisiejszej Ameryki.

USA to kraj wolnych ludzi i nieograniczonych możliwości, a jednocześnie wszechobecnych regulacji prawnych, które dotyczą niejednokrotnie paradoksalnych aspektów życia. Dla podróżnych Ameryka nie jest już tak odległa jak niegdyś. Dla wielu tani lot przez ocean to coraz częściej rutyna. Stany Zjednoczone są piękne i odstręczające zarazem. Może właśnie dlatego promieniują energicznym magnetyzmem na cały świat, przyciągając co roku do "nowego świata" coraz większą liczbę turystów, którzy wiedzą, że cokolwiek powiedzieliby o USA będzie prawdą.

Paryż

Wieża Eiffla - wizytówka Paryża

Miasto pisarzy, malarzy, mody i zakochanych, przez wielu nadal uważane za kulturalną stolicę świata. Paryż inspiruje każdego kto choć raz zasmakuje w atmosferze brukowanych ulic, okrytych mgłą mostów i stylowych kawiarni.

Stolica Francji jest pełna zabytków, muzeów i wspaniałych rozwiązań architektonicznych, ale także romantycznych zaułków, wypielęgnowanych parków i ogrodów oraz eleganckich lokali. Turysta niemal na każdym kroku ma poczucie obcowania z historią – nie poprzez zwiedzanie szacownych ruin, tylko przez kontakt z miejscami, znanymi z literatury, budynkami pokazywanymi od stuleci jako wzorce dla obowiązujących stylów w sztuce oraz postaciami, które współtworzyły dzieje świata – także nasze. To także wielokulturowy tygiel i stolica wyszukanej rozrywki. To tu ma miejsce tworzenie dorobku światowej kultury, myśli naukowej, tradycji i twórczości nieodłącznie związanej z wolnością i fantazją.

 

Nie sposób zwiedzić Paryża w kilka dni. Niektórzy twierdzą, że samo poznanie wszystkich dzieł sztuki i zabytków zgromadzonych w największych muzeach świata Luwrze czy Musée d’Orsay może zająć nawet tydzień.

W drugiej połowie XX w. Paryż stał się miastem, w którym sąsiadują ze sobą kilkusetletnie pałace i kościoły oraz ultranowoczesne drapacze chmur i postmodernistyczne kompozycje z betonu, stali i szkła.

 

Na forum

 • Nowe kłopoty rosyjskich linii lotniczych

  Newsy
  Co raz więcej rosyjskich linii pozostaje na ziemi i już nie poleci. Russkoje Niebo, Paliot i Air Samara — zbankrutowały — poinformowały rosyjskie władze regulacji ruchu lotniczego Rosawiacja. Wszystkie przestały latać z powodu drastycznie pogarszającej się sytuacji finansowej. Wcześniej cofnięte zostały licencje Bylina Airline i Moskovia Airline, po kilkumiesięcznym ich zawieszeniu z powodu nie spełnienia przepisów lotnictwa cywilnego. Taniejący rubel, rosnące ceny paliwa lotniczego w Rosji i pogarszająca się kondycja finansowa konsumentów spowodowały bankructwo linii lotniczych w Rosji. Więcej na ten temat …
  rzeczywiście może być taki efekt, że ceny spadną, czytalam już na innych portalach, że Rosjanie masowo odwołują rezerwacje w Polsce, które wcześniej zrobili. Dla nich teraz, przy obecnym kursie rubla to już ogromny wydatek. Ale nasza turystyka raczejna tym ucierpi niż skorzysta, będziemy mieć mniejesze wpływy.. Ja też w związku z tym zaczęłam myśleć o Odessie, która była moim dużym planem od kilku lat, ale cóż, surfing.. :)…
 • Ryanairem z Modlina do Wrocławia lub Gdańska z 25 PLN

  Bilety lotnicze - promocje
  Tanie połączenia z Modlina do Gdańska oraz z Gdańska do Modlina, a także z Modlina do Wrocławia i z Wrocławia do Modlina. Cena biletu w jedną stronę wynosi 25 PLN, pod warunkiem rezerwacji biletu bezpośrednio na stronie przewodnika, płacenia kartą debetową i podróżowania z bagażem podręcznym. Promocja obowiązuje od lipca 2014 r, do października 2014 r. Bilety można zarezerwować na stronie www.ryanair.com.…
  Z Katowic też nic nie dają, a szkoda :whistle:…
 • Lato 2015 od Ryanair!

  Bilety lotnicze - promocje
  Ryanair udostępnił właśnie nową pulę biletów na lato 2015. ryanair.jpg…
  ciekawe czy dodali jakieś nowe loty np. Krakowa.. w artykule o lotnisku od nucyka tak było sugerowane.. trzeba będzie dziś pogrzebać :)…
 • Berlin - Korfu kwiecień za 325 zł :-)

  Bilety lotnicze - promocje
  Berlin - Korfu kwiecień za 325 zł :-) - bezpośrednio EasyJet : 11.04.15 r. 17:15 Berlin - 20:55 Korfu 18.04.15 r. 21:35 Korfu - 23:10 Berlin korfu.png…
 • Paryż jesienią od 93 zł w obie strony

  Bilety lotnicze - promocje
  Tanie loty z Warszawy (Chopin) do Paryż (Beauvais) od 93 zł w obie strony. Przewoźnik Wizzair. Cena dla posiadaczy karty WDC. Terminy: Wyloty za 39 zł 27 listopada 2, 9, 16, 18 grudnia Wyloty za 54 zł 9, 23, 28 października 6, 13, 18, 25 listopada 4, 11 grudnia Wyloty za 74 zł 23, 27, 30 września 7, 16, 25, 30 października 4, 11, 20, 22, 29 listopada Powroty za 54 zł 2, 23, 30 października 6, 13, 18, 20, 22, 27, 29 listopada 4, 6, 13 grudnia Powroty za 74 zł …
  Super oferta! Cena bez karty WDC też całkiem spoko w porównaniu z Ryanairem w tym czasie! :)…
 • [EF] Rio de Janerio z Mediolanu za 886zł!

  Bilety lotnicze - promocje
  111.jpg Rio de Janeiro z Mediolanu za 886zł!!! Rezerwacja: KLIK…