1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Hiszpania

Korrida to sport narodowy w Hiszpanii
Fot. SXC

Hiszpania to bardzo zróżnicowany kraj zarówno pod względem kultury, jak i krajobrazu. Myśląc o Hiszpanii, z pewnością najpierw wyobrażamy sobie corridę i flamenco, zatłoczone, słoneczne plaże i niesamowitą architekturę Barcelony bogatą w dzieła Gaudiego. Ale czas w Hiszpanii można spędzić na wiele sposobów. Hiszpania jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy – góry i zielone wzgórza na północy, południe przywodzące na myśl atmosferę marokańskich krajobrazów i architektury oraz urzekająco piękne plaże na wybrzeżu. Pejzaż Hiszpanii zmienia się od pokrytych śniegiem pirenejskich szczytów, poprzez zielone łąki Galicji i pomarańczowe gaje Walencji, aż do pustynnej Almerii.

Turystyka jest dziś w Hiszpanii bardzo ważna, gdyż stanowi około 10% dochodu narodowego. Mimo iż większość turystów nadal przybywa do Hiszpanii na słoneczne wybrzeże, to coraz silniej przyciągają ich także inne atuty kraju położonego na Półwyspie Iberyjskim. Hiszpania posiada ogromne bogactwo historyczna i kulturowe – obok jaskiń z prehistorycznymi malowidłami warto odwiedzić pałace Maurów, ruiny średniowiecznych zamkówm, sąsiadujące z rzymskimi budowlami. Architektura Hiszpanii jest bardzo inspirujaca - nad nowoczesnymi miastami górują wieże gotyckich i renesansowych katedr. Zróżnicowanie Hiszpanii jest widoczne także w języku, kulturze, a przede wszystkim kuchni oraz sztuce.

 

Popularne wyobrażenie o Hiszpanii, jako kraju flamenco, corridy, barów tapas i uroczystych procesji Wielkanocnych w najmniejszym stopniu nie oddaje różnorodności tej ziemi. Hiszpania ma cztery oficjalne języki, dwa wielkie miasta o prawie równym znaczeniu oraz krajobraz zróżnicowany bardziej niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim. Te właśnie kontrasty czynią z Hiszpanii tak fascynujący cel podróży.

Kiedy warto lecieć?

Najlepszy okres na podróż do Hiszpanii to miesiące od maja do września. W południowych regionach kraju przyjemnie jest również w październiku i kwietniu. W okresach tych można liczyć na ładną i ciepłą pogodę. Trzeba się jednak liczyć z możliwością dotkliwych upałów. Szczyt sezonu turystycznego w Hiszpanii przypada na sierpień. Wtedy to regiony nadmorskie przeżywają istne oblężenie. Z kolei podróżowanie tuż przed lub po sezonie ma swoje zalety, głównie w postaci znacznie niższych cen.

Londyn

Londyn
Londyn
Fot. Cristian Cruz

Londyn to tygiel różnych narodowości i kultur. Około 20% mieszkańców tego największego w Europie miasta pochodzi z Azji, Afryki i Karaibów. Są jednak rzeczy niezmienne - londyński akcent, herbatka o 5 po południu i czerwone budki telefoniczne.

Oficjalnie w Londynie mieszka ponad osiem milionów ludzi. Cała aglomeracja londyńska, łącznie ze wszystkimi przyległymi miastami (od Tonbridge na południowym wschodzie po Windsor na północnym zachodzie) liczy ok. 20 milionów mieszkańców (obszar tzw. "megalopolis"). Londyn to tygiel różnych narodowości i kultur. Około 20% mieszkańców pochodzi z Azji, Afryki i Karaibów. Coraz większą i znaczącą grupą emigrantów są także Polacy, którzy przyjeżdżają tu w poszukiwaniu pracy.

 

Współczesny Londyn jest największym centrum finansowym świata (od roku 2006 przed Nowym Jorkiem). W Londynie usytuowanych jest kilkaset banków, największa giełda w Europie (trzecia na świecie), liczne towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne.

Londyn jest także ogromnym ośrodkiem medialnym. Mimo iż nie ma on tylu zabytków czy muzeów co Rzym lub Paryż (większość miasta spłonęła w wielkim pożarze z 1666 r., a to co ocalało i odbudowano przez następne 300 lat, zniszczyły niemieckie naloty dywanowe podczas II wojny światowej) miasto przyciąga rocznie około 30 milionów turystów. Główną cechą londyńskiej geografii jest obecność rzeki Tamizy, która przecina miasto od południowego zachodu do wschodu.

To, co dziś najbardziej kojarzy się z Londynem, to głównie: Big Ben, konserwatywna monarchia królewska i charakterystyczne, dwupiętrowe czerwone autobusy miejskie (niestety niedługo mają one zniknąć z krajobrazu miasta), a także polska emigracja zarobkowa, korki uliczne i tłok w najstarszym na świecie metrze (pierwsi podróżni skorzystali z niego 10 stycznia 1863 roku). Metro liczy 12 linii, 275 stacji (w tym 14 poza administracyjnymi granicami Wielkiego Londynu) oraz 408 km tras. Codziennie korzysta z niego ok. 3 milionów podróżnych.

Na forum

 • cena lotów do alicante

  Szukam taniego lotu do...
  Witam Chciałbym lecieć na początku lipca z Gdańska do Alicante. Obecnie lot Ryanair'em w 2 strony to koszt około 900 zł. Czy mogę liczyć na jakieś obniżki cen ?…
  Bardzo możliwe, że spadną jeszcze:-) Na dzisiaj : 29.06.15 r. 9:05 Gdańsk - 10:20 Londyn 17:50 Londyn - 21:30 Alicante 05.07.15 r. 12:05 Alicante - 15:35 Gdańsk al.png all.png alll.png Za wszystkie bilety : 670 zł A jeżeli ceny będą się znacznie różniły cenowo to może ekonomiczniej będzie dojechać do Wrocławia (tam tańsze bilety) :-) ? 01.07.15 r. 16:54 Wrocław - 20:05 Alicante 08.07.15 r. 20:40 Alicante - 23:50 Wrocław ali.png Cena na za bilety 577 zł i co…
 • Alicante z Warszawy za 188 zł w maju

  Bilety lotnicze - promocje
  Przeloty Wizzair : al1_2015-03-19.png…
  W podobnym terminie można lecieć z Wrocławia. Wychodzi drożej, ale nie trzeba mieć członkostwa w żadnym klubie i można zabrać większy bagaż podręczny. alic.png…
 • Alicante z Katowic 333zł październik

  Bilety lotnicze - promocje
  Alicante_2014-07-30.jpg…
 • Kraków - Alicante za 374 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  Tanie loty do ALicante z Krakowa zaczynają się pod koniec marca, tutaj oferta na kwiecień. Za lot w obie strony, również weekend płacimy 374zł: alican.jpg…
 • Warszawa - Alicante w kwietniu za 318 zł z WDC

  Bilety lotnicze - promocje
  Warszawa - Alicante w kwietniu za 318 zł 11.04.15 r. - 18.04.15 r. za 318 zł z WDC ali_2015-02-16.png…
 • Majówka 2015 w Alicante za 358 zł (WDC)

  Bilety lotnicze - promocje
  wawali.png Podróżujemy wyłącznie z bagażem podręcznym, W celu uzyskania takiej ceny wymagane jest posiadanie zniżki WDC.…
Zobacz więcej

Kalendarze