Bilety lotnicze z Krakowa do Goteborga

Krakow KRKPolska
Goteborg GOTSzwecja
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
przelot złożony

+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00

Goteborg

gotenberg
Göteborg
Fot. sxc.hu

Göteborg to druga co do wielkości miejscowość Szwecji. Miasto położone jest w południowo-zachodniej części kraju, na wybrzeżu, w pobliżu ujścia rzeki Gota. Założone z inicjatywy Gustawa II Adolfa w XVII wieku, swój rozwój zawdzięcza bardzo korzystnej lokalizacji, która pozwalała na usamodzielnienie się szwedzkiego handlu. Do dziś port w Göteborgu ma ogromne znaczenie dla kraju - jest największym w całej Skandynawii, obsługuje ponad 11 tys. statków rocznie. Z Göteborga łatwo dotrzeć drogą morską do Sztokholmu, Kopenhagi i Oslo.

W XIX wieku Göteborg przekształca się w miasto przemysłowe. Do dzisiejszego dnia zresztą pozostaje ważnym ośrodkiem przemysłowym kraju – tu znajduje się na przykład siedziba koncernu Volvo AB. Göteborg jest także ogromnym ośrodkiem uniwersyteckim. Na założonym w 1829 roku Uniwersytecie Technologicznym Chalmers i Uniwersytecie w Göteborgu, który rozpoczął działalność w 1891 roku, kształci się ponad 60 tys. studentów. Stąd bogate życie studenckie to ważny atrybut współczesnego Göteborga. W dzielnicach Avenyn czy Linnéstan można przyjemnie spędzić czas w wielu pubach, barach czy klubach nocnych. Tu życie tętni z największą intensywnością.

Miasto, zniszczone na przestrzeni lat przez pięć ogromnych pożarów, obecny kształt ze swoimi szerokimi alejami, parkami i imponującymi budowlami przybrało pod koniec XIX wieku - do dziś zachowało się niewiele z dawniejszej zabudowy. Obecnie miejscowość przyciąga turystów licznymi bulwarami, kawiarniami i restauracjami, jest też ciekawym środkiem kulturalnym i centrum sportowym Szwecji.

Szwecja

szwecja
Korona - jeden z symboli Szwecji
Fot. Sxc.hu

Szwecja to kraj swobody - zarówno pod względem nieokiełznanej przez człowieka przyrody, ogromnych przestrzeni, a także obyczajowości mieszkańców. Wydaje się, że otwartość i brak skrępowania Szwedzi mają w genach - zwraca na to uwagę każdy turysta. Mieszkańcy wolność manifestują w obecnych na każdym kroku saunach, na przepięknych plażach liczącego ponad 32 tys. km wybrzeża, a nawet w tym, że w szwedzkich domach brakuje zasłon.

W dużych, pięknych miastach jak Sztokholm, paryskim w charakterze Göteborgu, gwarnym Malmö z przeprawą tunelowo-mostową Öresund, łączącą Skandynawię z Europą Środkową, czy uniwersyteckim Lund o ponadtysiącletniej historii i olbrzymiej katedrze, tętni bujne życie – kulturalne i nocne. Nie brak tu rozrywek dla każdego. Małe, prowincjonalne miejscowości na północy kraju zachwycają natomiast harmonią, spokojem i powolnie upływającą codziennością.

Szwecja, mimo że to duży, bogaty, uprzemysłowiony i szybko rozwijający się kraj, daje wyjątkowe warunki do odpoczynku i umożliwia niesamowity kontakt z naturą. Jeśli chcemy zupełnie wyłączyć się z nurtu pędzącej cywilizacji, wystarczy udać się na jedną z wysp archipelagu Göteborga, Sztokholmu czy Karlskrony - królestw wziętej pod ochronę przyrody, spokoju i niezapomnianych krajobrazów. Można także popłynąć promem na Olandię, słynącą z wiatraków młyńskich, plaż i gorącego słońca, czy Gotlandię (na której niegdyś mieszkał Ingmar Bergman) z jej niezwykłymi wytworami skalnymi i średniowiecznym, pełnym zabytków Visby. Prawdziwym globtroterom mocnych wrażeń dostarczy dopiero północna Szwecja, gdzie żyją jedyni chyba „Indianie Europy”, hodowcy reniferów - Lapończycy. Laponia jest sroga i piękna, pełna magii i legend – tu w końcu mieści się oficjalna siedziba Świętego Mikołaja. Mroźna Laponia to chyba ostatnia ogromna dziewicza kraina w Europie.

Kraków

krakow
Kraków - panorama miasta
Fot. sxc.hu

Kraków, miasto liczące ok. 800 tys. mieszkańców, jest ośrodkiem kultury i nauki mogącym poszczycić się 13 wyższymi uczelniami, licznymi teatrami, kinami, muzeami, galeriami sztuki, klubami, operą, filharmonią i kabaretami. W 1978 roku, decyzją Komitetu Dziedzictwa Światowego UNESCO, Kraków został wpisany na listę najcenniejszych obiektów świata. Kraków to metropolia kulturalna i uniwersytecka, dawna siedziba królów, stanowi kolebkę narodu i kultury polskiej. Dawna stolica kraju jest dziś miastem młodym i dynamicznym, opierającym swój rozwój na turystyce.

Kraków to jedno z największych miast Polski pod względem liczby mieszkańców i równocześnie jedno z najstarszych. Kraków uniknął poważnych zniszczeń podczas II wojny światowej - zachowała się w całości średniowieczna zabudowa Starego Miasta. Niektóre budowle, np. kościół św. Wojciecha na Rynku Głównym, czy kościół św. Andrzeja przy ulicy Grodzkiej pochodzą z czasów wczesnego średniowiecza, z X-XI wieku. Kraków to miasto studentów: uczy się ich ponad 100 tys., przez co to jedno z najstarszych miast w kraju jest jednocześnie jednym z najmłodszych duchem. Tu działa druga z najstarszych (po praskiej) europejskich uczelni, założony w 1364 roku Uniwersytet Jagielloński.

W przeszłości Kraków odgrywał rolę administracyjnej stolicy państwa i siedziby władców Polski. Sercem miasta jest Rynek Główny, największy średniowieczny plac Europy. Tak jak przed wiekami, w tym miejscu skupia się kulturalne, handlowe i towarzyskie życie Krakowa. To ulubione miejsce ulicznych malarzy, wędrownych muzykantów i gołębi. Niemal w każdej zabytkowej kamienicy mieszczą się kawiarnie, restauracje, puby, galerie, muzea i sklepy. W stojących na rynku żółtych Sukiennicach, podobnie jak w XIII wieku, działają kramy z pamiątkami, dziełami sztuki ludowej i biżuterią z bursztynu.

Tutaj mieszka wielu wybitnych przedstawicieli świata polskiej kultury. Długa jest także lista krakowskich imprez festiwalowych. Ich kulminację przyniósł rok 2000, w którym Kraków godnie pełnił nadaną mu przez Radę Ministrów Krajów Unii Europejskiej funkcję Europejskiej Stolicy Kultury..

Współcześnie Kraków pełni ważną funkcję administracyjną, kulturalną, edukacyjną, gospodarczą, usługową i turystyczną. Jest jednym z kluczowych węzłów drogowych i kolejowych. W Balicach pod Krakowem znajduje się drugi co do wielkości w Polsce port lotniczy o znaczeniu międzynarodowym i charakterze transatlantyckim.

Na forum

 • Goteborg z Warszawy za 78 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  Poniżej propozycje lotu na trasie Warszawa - Goteborg. Dla posiadaczy karty WDC cena wynosi 78 zł. Wyloty za 39 zł: 13, 17, 20, 24, 27, 31 stycznia Powroty za 39 zł: 13, 17, 20, 24, 27 stycznia 3 lutego goteborg_2014-10-23.png…
 • Szalone loty do Goteborga za 76,40 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  Macie czasem ochotę na szalony lot gdziekolwiek, byle by tylko przelecieć się samolotem? ;) Jeśli tak to poniżej propozycja lotu do Goteborga na 6, 5 h. Na miejscu jesteśmy o 15:05 a wracamy o 21:45. Loty także w weekendy. Lot z Gdańska do Goteborga za 76, 40 zł dla posiadaczy karty WDC. Poniżej link do artykułu dotyczącego odwiedzenia miasta w tak krótkim czasie :) Goteborg w kilka godzin Terminy: 13, 17, 20, 24, 27 stycznia 17, 21, 24, 28 lutego 3, 7, 10, 14, 17, 21, 24, 28 marca goteborg_2015-01-09.png…
  Te opcje jednodniówek bardzo mi się podobają może ktoś ma coś podobnego niekoniecznie do Goteborga?…
 • Goteborg z Warszawy za 78 zł (118 zł bez WDC)

  Bilety lotnicze - promocje
  Przeloty z Wizzair, najniższa cena dla osób z WDC: go1_2015-04-17-2.png go2_2015-04-17-2.png go3_2015-04-17-2.png Edit: Przepraszam za zdublowanie tematu. Zaciął mi się internet i myślałam, że nic nie dodałam.…
  Aleksandra fajnie, że już w tytule podałaś cenę dla osób z WDC oraz osób bez WDC:)…
 • Goteborg z Gdańska za 78 zł dla wszystkich

  Bilety lotnicze - promocje
  Niska cena przelotów z Wizzair dla wszystkich: got1.png…
 • Gdańsk - Goteborg 78 zł dla każdego

  Bilety lotnicze - promocje
  Poniżej terminy lotów do Goteborga za 78 zł bez konieczności posiadania karty WDC. Wyloty za 39 zł: 28 października 11, 15, 18, 22, 25, 29 listopada 2 grudnia Powroty za 39 zł: 1, 4, 8, 15, 18, 25, 29 listopada 2 grudnia goteborg.png…