Bilety lotnicze z Glasgow do Londynu

Glasgow GLAWielka Brytania
Londyn LONWielka Brytania
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
przelot złożony

+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00

Londyn

Londyn
Londyn
Fot. Cristian Cruz

Londyn to tygiel różnych narodowości i kultur. Około 20% mieszkańców tego największego w Europie miasta pochodzi z Azji, Afryki i Karaibów. Są jednak rzeczy niezmienne - londyński akcent, herbatka o 5 po południu i czerwone budki telefoniczne.

Oficjalnie w Londynie mieszka ponad osiem milionów ludzi. Cała aglomeracja londyńska, łącznie ze wszystkimi przyległymi miastami (od Tonbridge na południowym wschodzie po Windsor na północnym zachodzie) liczy ok. 20 milionów mieszkańców (obszar tzw. "megalopolis"). Londyn to tygiel różnych narodowości i kultur. Około 20% mieszkańców pochodzi z Azji, Afryki i Karaibów. Coraz większą i znaczącą grupą emigrantów są także Polacy, którzy przyjeżdżają tu w poszukiwaniu pracy.

 

Współczesny Londyn jest największym centrum finansowym świata (od roku 2006 przed Nowym Jorkiem). W Londynie usytuowanych jest kilkaset banków, największa giełda w Europie (trzecia na świecie), liczne towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne.

Londyn jest także ogromnym ośrodkiem medialnym. Mimo iż nie ma on tylu zabytków czy muzeów co Rzym lub Paryż (większość miasta spłonęła w wielkim pożarze z 1666 r., a to co ocalało i odbudowano przez następne 300 lat, zniszczyły niemieckie naloty dywanowe podczas II wojny światowej) miasto przyciąga rocznie około 30 milionów turystów. Główną cechą londyńskiej geografii jest obecność rzeki Tamizy, która przecina miasto od południowego zachodu do wschodu.

To, co dziś najbardziej kojarzy się z Londynem, to głównie: Big Ben, konserwatywna monarchia królewska i charakterystyczne, dwupiętrowe czerwone autobusy miejskie (niestety niedługo mają one zniknąć z krajobrazu miasta), a także polska emigracja zarobkowa, korki uliczne i tłok w najstarszym na świecie metrze (pierwsi podróżni skorzystali z niego 10 stycznia 1863 roku). Metro liczy 12 linii, 275 stacji (w tym 14 poza administracyjnymi granicami Wielkiego Londynu) oraz 408 km tras. Codziennie korzysta z niego ok. 3 milionów podróżnych.

Wielka Brytania

anglia
Big Ben w Londynie
Fot. sxc.hu

Anglia ma wiele twarzy. To kraj tradycji, monarchii, herbatki o piątej po południu, londyńskiego metra oraz wyjątkowej pogody. To ostoja europejskiego konserwatyzmu i źródło awangardowych trendów. Anglia jest ponadto krainą dobrobytu oraz kultywowania tradycji, prezentując jednocześnie niesamowitą mieszankę kulturową. To w końcu mekka polskiej emigracji zarobkowej. Co więcej, Anglii zawdzięczamy Szekspira oraz Davida Beckhama, Beatlesów i Sex Pistols, rozsławienie piłki nożnej, regat wioślarskich i królewskiego polo. Wszystkim przybywającym do Anglii turystom wyspa ofiarowuje całe bogactwo doznań oraz niezapomnianych wrażeń. Każdy tu znajdzie coś dla siebie: pulsujące nieustającym życiem metropolie, prehistoryczne zabytki i bezkresne, smagane wiatrem i deszczem krajobrazy.

Anglia to wreszcie przede wszystkim Londyn – nieustannie rozwijający się ośrodek, drugie co do wielkości miasto Europy i obowiązkowy punkt zwiedzania każdego turysty. Londyn to serce Zjednoczonego Królestwa - miejsce, gdzie tworzy się współczesna historia kraju, polityka. To także ogromne centrum finansowe. W tym właśnie miejscu warto zacząć zwiedzanie wysp.

 

Zmieniając kierunek, warto przemieścić się do wnętrza południowo-wschodniej Anglii, wzdłuż przepięknej linii brzegowej, aż do diecezji Canterbury (miejsce męczeńskiej śmierci Tomasza Becketa). Rolnicze zaplecze oraz bliskość stolicy sprawiły, że jest to najbogatsza część kraju. W południowo-zachodniej Anglii z kolei znajdziemy urwiste wrzosowiska Devona i skaliste wybrzeże Kornwalii.

Główną miejską atrakcją zachodniej Anglii jest drugie co wielkości miasto w kraju – Bristol – ośrodek portowy, stolica regionu South-West, w którym odbywają się widowiskowe pokazy balonów. Nie można też ominąć rzymskich łaźni Bath i katedry w Exeter. W centrum kraju podstawową atrakcją turystyczną są jedne z najstarszych miast uniwersyteckich, Oxford i Cambridge, a także miasto Shakespeare'a - Stratford nad rzeką Avon. Równie atrakcyjne dla podróżnika może być, często omijane, położone w malowniczej równinie hrabstwa East England Norwich.

Na północy Anglii królują duże miasta przemysłowe: Liverpool, Newcastle oraz Manchester. Słyną przede wszystkim ze swoich ekip sportowych i ekscytującego życia nocnego. Położone niedaleko York i Durham mają wspaniałe historyczne skarby, ale ten rejon znany jest przede wszystkim ze swojego unikalnego krajobrazu. Wyżyny Lake District i doliny Yorkshire'u są prawdziwym magnesem (zasłużenie) na turystów.

Jadąc do Anglii, należy pamiętać o historycznej wadze niemal każdego miejsca, w którym postawimy stopy.

Kiedy lecieć?

Planując wyjazd do Anglii, warto zastanowić się, jaki rodzaj wypoczynku nam odpowiada. W zależności od pory roku mamy okację trafić na różne okazje tanich lotów do Londynu. Anglia ma bardzo zróżnicowany i nieprzewidywalny klimat. Nie sposób zgadnąć, w jakim miesiącu pogoda w Anglii będzie najlepsza. Angielskie lato rzadko bywa upalne, a zima mroźna, niewielkie są też różnice klimatyczne między poszczególnymi regionami. Przeciętna temperatura latem w głębi lądu jest praktycznie taka sama jak na plażach południowego zachodu i o 1, 2 stopnie wyższa niż na północy. Jedno jest natomiast pewne: jadąc do Anglii warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę i parasol, bez względu na porę roku. Szczególnie, jeśli chcemy odwiedzić Londyn i okolice kojarzone od lat z deszczem oraz ze sławną londyńską mgłą (z uwagi na ogrom metropolii i zmieniające się warunki klimatyczne występuje ona coraz rzadziej).

Główny sezon turystyczny w Anglii obejmuje przede wszystkim okresy wakacyjne. Wtedy też pojawia się najwięcej promocji na tanie bilety lotnicze. Podczas miesięcy letnich oblężenie przeżywają rejony północne, szczególnie Lake District oraz wybrzeże atlantyckie – pełne palm, romantycznych promenad i nadmorskich kurortów stanowiących centra rozrywki i sportu. Latem odbywają się również znane na całym świecie imprezy sportowe i towarzyskie: Royal Ascot Racecourse - jedne z najbardziej znanych i prestiżowych wyścigów konnych, regaty po Tamizie Henley Royal Regatta, Chelsea Flower Show (jedna z najbarwniejszych i najpiękniejszych wystaw poświęconych sztuce pielęgnacji kwiatów i uprawie ogrodów), czy wyścig wioślarski pomiędzy uniwersytetami Oxford i Cambridge.

Ale w miastach sezon to także tradycyjnie okresy świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku czy Wielkanocy. Najlepiej podróżować do Anglii w kwietniu, maju, wrześniu i październiku, dlatego że w tym miesiącach na ogół są tanie loty, najłatwiej o miejsce w hotelach czy pensjonatach i zdecydowanie mniej jest turystów.

Na forum

 • Londyn na 1 dzień. Pierwszy lot w życiu :-)

  Pytania ogólne
  Witam! Chciałbym się wybrać do Londynu na 1 dzień. Prawdopodobnie wybiorę linię Ryainair lub Wizzair. A lotnisko docelowe STN lub LUT. Czy ktoś już leciał tymi liniami i ma doświadczenie? Chętnie przyjmę wszystkie uwagi i porady. Podobno na lotnisku trzeba się zjawić kilka godzin przed wylotem. Gdzie można znaleźć informacje na ten temat? Gdzie najlepiej kupić bilet? I jak wygląda sprawa z kartą pokładową? Na stronie Ryanair widziałem że trzeba sobie drukować samemu.…
  Poniżej zamieszczamy jeszcze kilka uwag, które mogą okazać się przydatne w czasie pierwszej podróży: 1. Upewnijmy się podwójnie, z którego portu lotniczego wyrusza nasz samolot. 2. Przychodzimy na wyznaczoną bramkę do wejścia na pokład odpowiednio wcześniej. 3. Przed podróżą należy zapoznać się z wymogami dotyczącymi bagażu podręcznego i rejestrowanego, których nie można przekroczyć. 4. Zabranie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz biletu. Pozdrawiamy, Tripsta.pl…
 • Londyn z Poznania za 99zł w dwie strony

  Bilety lotnicze - promocje
  Ryanair jak zwykle daje nam ciekawe ceny na podróżowanie-tym razem polecam lot z Poznania do Londynu za niecałe 100 zł:) Przykładowo można wylecieć 05/12 ,a wrócić 9/12 i tym samym spędzić Mikołajki w Londynie:)…
 • Kraków - Londyn (GTW), 149 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  easyjet.com LondynGTW.jpg…
 • Rzeszów - Londyn Luton za 235 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  Tanie przeloty z Rzeszowa do Londynu w marcu, jeśli ktoś ma ochotę pozwiedzać: londynlut.png…
 • Lot Ryanairem do Londyn Luton ,problem

  Wielka Brytania
  Witam, mam problem, gdyż planuje na ferie lecieć do Luton, i sęk w tym że mam 15 lat, a ryanairem można latać od 16.Mam pytanie czy nie da się tego jakoś ominąć, czy to rzeczywiście jest tak przestrzegane…
 • Londyn i Paryż w jednej podróży z Poznania

  Szukam taniego lotu do...
  Witam wszystkich - tak jak w temacie - szukamy z przyjaciółką krótkiego wypadu do Londynu plus zahaczenie na jeden dzień w Paryżu - ot żeby zobaczyć wieżę Eiffela i Luwr ale wieczorem wrócić do Londynu. Wypad może być krótki 3-4 dni. Termin jaki nas interesuje to przedział między 20.08 a 5.09 - mi niestety nie udało się złożyć niczego ciekawego w taniej cenie... Pociąg wyszedł pi razy oko 300 euro, bilety z Poznania do Londynu kosztują 500zł w górę od osoby i tylko na powrót udało mi się znaleźć poniżej 150 zł osoba :/Kombinowanie, że może najpierw do Paryża, a stamtąd jakoś do Londynu też nic nie dały - jest jakaś szansa na tani wypad ? Ewentualnie może być samo UK…