Bilety lotnicze z Gdańska do Montrealu

Gdansk GDNPolska
Montreal YULKanada
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
przelot złożony

+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00

Montreal

Montreal - wystawa International Flora
Fot. humanoide

Montreal jest drugim, co do wielkości, miastem Kanady. Aglomeracja, w której skład wchodzą m.in. miasta Laval, Longueuil, Verdun i St-Laurent liczy aktualnie prawie 3,5 mln. mieszkańców. Miasto to jest także jednym z największych ośrodków przemysłowych i finansowych Kanady. Montreal położony nad rzeką Św. Wawrzyńca, ok. 1500 km od Oceanu Atlantyckiego pełni również funkcję głównego kanadyjskiego portu morskiego. W mieście mają swoje siedziby cztery uniwersytety oraz niezliczone instytucje naukowe. To czyni je centrum życia intelektualnego kraju.

Około 80% mieszkańców stanowią Kanadyjczycy pochodzenia francuskiego. W Montrealu, jak i w całej prowincji Quebec, w której Montreal się znajduje, francuski jest jedynym oficjalnie obowiązującym językiem urzędowym.

 

Historia

Historia Montrealu sięga XVII wieku. W 1642 roku grupa 50 Francuzów przybyła do Nowej Francji, aby się tu osiedlić, a żyjących tu Indian nawrócić na katolicyzm. Założyli miasto które nazwali Ville-Marie. Miasto systematycznie się rozwijało. Wielokrotnie przechodziło z rąk francuskich do brytyjskich i na odwrót, by w końcu stać się wielokulturową metropolią. Montreal był wielokrotnie organizatorem imponujących imprez o światowym znaczeniu – jak Międzynarodowe Targi w 1967 roku, czy Letnie Igrzyska Olimpijskie w roku 1976. Obiekty, które powstały w związku z tymi wydarzeniami do dzisiaj służą mieszkańcom miasta i dzięki tym inwestycjom Montreal ma prawdopodobnie najlepszą infrastrukturę miejską pośród wielkich miast Kanady.

Atrakcje

Turystów zachwyca charakter miasta, które jest w równym stopniu europejskie, co amerykańskie. Mieszkańcy Montrealu, w większości emigranci pielęgnują swoje stare tradycje, otwierając się jednocześnie na wpływy nowej ojczyzny. To sprawia, że Montreal jest miastem na wskroś kosmopolitycznym, miastem, w którym każdy może poczuć się u siebie. Montreal - obok Toronto, Nowego Jorku i San Francisco - jest z pewnością jednym z najbardziej kosmopolitycznych miast na kontynencie amerykańskim.

Będąc w Montrealu warto przejść się po urokliwej starówce położonej przy nabrzeżu. Jest to dość nietypowe dla miast Amerykańskich skupisko zabytkowych budowli z XVII, XVIII i XIX wieku. Wielu turystów odwiedza też najstarszy kościół w mieście, Katedrę Notre Dame. Neogotyckie wnętrze zdobi mnóstwo drewnianych rzeźb i bajkowe, błękitno-złote podświetlane polichromie, dzieło montrealskiego architekta Victora Bourgeau. Na dwóch wieżach katedry wisi dziesięć dzwonów, jeden z nich waży ponad 11 ton i jest największym dzwonem w Ameryce.

Warto wybrać się też do Vieux-Port de Montréal (Stary Port Montréalu), który obecnie stanowi miejski obszar rekreacyjny. W Montrealu znajduje się najwyższa na świecie pochyła wieża, Montreal Tower.Mierzy 175 m wysokości i pochyla się pod kątem 45 stopni. Wizyta w obserwatorium na jej szczycie to niezapomniane wrażenie.

Montreal słynie także ze swoich muzeów. Warto zwiedzić choćby Muzeum Archeologiczne, Centrum sztuki i muzyki, Contemporain - muzeum sztuki współczesnej, Musée des Beax-Arts gdzie znajdują się najstarsze i największe zbiory sztuki w Quebecu oraz Biodome - muzeum środowiska, gdzie można tu przebywać w różnych symulowanych strefach klimatycznych.

Kanada

Kanada - Emerald Lake
Fot. swisscan

Kanada to kraj wielkich przestrzeni, dzikiej przyrody i bogatych zasobów naturalnych. Te ostatnie jednak, w trosce o własne, unikalne środowisko naturalne mieszkańcy tego kraju starają się eksploatować rozsądnie, nie niszcząc przy tym przyrody. Kanada mimo ogromnej troski o ekologię, jest wysoce uprzemysłowiona i zaawansowana technicznie. Gospodarka uzależniona jest głównie od bogactw naturalnych i wymiany handlowej (zwłaszcza ze Stanami Zjednoczonymi, z którymi Kanada posiada trwałe i liczne związki, także w sferze kulturowej).

Historia

Obszar obecnej Kanady pierwotnie zamieszkiwały ludy tubylcze (plemiona Indian i Inuitów). Rozpoczęte pod koniec XV w. brytyjskie i francuskie ekspedycje zbadały całe atlantyckie wybrzeże Kanady. Spowodowały one również stopniowe zasiedlenie tych terenów przez brytyjskich i francuskich obywateli. W 1867 cztery kolonie wchodzące w skład Brytyjskiej Ameryki Północnej uchwaliły Konfederację Kanady, a tym samym powołały do życia nowe państwo - Kanadę. Stopniowy proces uniezależniania się od Wielkiej Brytanii osiągnął punkt kulminacyjny w 1982, gdy uchwalono nową Ustawę o Kanadzie (ang. Canada Act 1982). Za sprawą tego dokumentu zerwano ostatnie więzi zależności od parlamentu brytyjskiego.

Atrakcje

Kanada zajmuje ogromną powierzchnię (biorąc pod uwagę całe terytorium Kanady - 9 976 140 km², jest ona drugim co do wielkości państwem świata), a co się z tym wiąże jest bardzo zróżnicowana pod względem etnicznym i kulturowym. Indianie, Anglicy i Francuzi, ale także Ukraińcy, Włosi i inne narodowości kształtują obraz współczesnej Kanady. W Quebecu zaskakuje nas mieszanina stylu europejskiego i kultury amerykańskiej. Na wschodzie kraju coraz bardziej uwidaczniają się wpływy kultury azjatyckiej.

 

Tutejsze festiwale znane są na całym świecie. Działające tam muzea, ekomuzea, teatry, galerie sztuki, regionalne centra dramaturgiczne oraz nowo powstałe ośrodki artystyczne i muzyczne dają gwarancję tego, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kanada to jednak przede wszystkim przyroda. Liczne parki narodowe chronią zagrożone gatunki fauny i flory oraz unikalne krajobrazy. W zakresie ochrony środowiska Kanada może uchodzić za wzór na arenie międzynarodowej, a mimo to niektórzy mieszkańcy uważają działania rządu za niewystarczające. Przejawem tej troski o przyrodę jest również dbałość o utrzymanie miast w wyjątkowej czystości. Toronto czy Ottawa są tego najlepszym przykładem. Piękno nieskażonych dzikich obszarów można odkrywać na różne sposoby - podróżując w psim zaprzęgu, na nartach lub łódką. Możliwości jest wiele i zarówno poszukiwacze przygód, jak i zwykli turyści znajdą najlepszy dla siebie sposób, by poczuć bezmiar przestrzeni.

Gdańsk

gdansk
Stary port w Gdańsku
Fot. SXC

Gdańsk to największy polski port oraz wspaniały ośrodek nauki i kultury, a jednocześnie urokliwe i nastrojowe miasto ze starymi uliczkami i zabytkowymi kamienicami.

Gdańsk jest również miastem królewskim i hanzeatyckim, swego czasu najludniejszym i najbogatszym w Rzeczypospolitej. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 997 roku i tę datę często przyjmuje się umownie jako początek dziejów miasta. Gdańsk uznawany jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Ponad 1000-letni Gdańsk uchodzi za najbogatsze w zabytki miasto „Bałtyckiej Europy”. Obecnie jest jednym z największych polskich miast. Gdańsk to miejsce narodzin "Solidarności", dowodzonej przez Lecha Wałęsę. Znajdujące się tutaj tablice z 21 postulatami MKS zostały wpisane przez UNESCO na listę Pamięci Świata.

Gdańsk jest położony u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską; wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Aglomerację gdańską, w skład której oprócz Trójmiasta wchodzą między innymi Pruszcz Gdański, Reda, Rumia i Wejherowo, zamieszkuje ok. 1 235 000 mieszkańców.

Miasto jest ważnym centrum kulturalnym, naukowym i gospodarczym oraz węzłem komunikacyjnym Polski. Z Gdańska pochodzą m.in. Günter Grass, Artur Schopenhauer i Daniel Fahrenheit.

Typowa gdańska zabudowa, wąskie uliczki i charakterystyczne przeplatanie się najbardziej turystycznych miejsc z pustymi i wyludnionymi podwórkami to wizytówka Gdańska. Jest nią także wszechobecna zieleń. W centrum wystarczy bowiem chociaż trochę zboczyć z głównej ulicy na Starym Mieście, by dotrzeć do zupełnie nienaruszonej przez człowieka przyrody.

To miejsce otwarte na ludzi i idee. Miasto ludzi wykształconych i przedsiębiorczych, dla miłośników nieskażonej przyrody, sportów wodnych, plażowiczów i inwestorów.

Na forum

 • Montreal z Paryża za 1890 zł!

  Bilety lotnicze - promocje
  W cenie 1890 zł polecimy z Paryża Orly do Montréalu (lotnisko Pierre E. Trudeau International) liniami Corsair. Wylot 11 maja, a powrót 18 lub 21 maja 2015. W cenie bagaż rejestrowany do 23 kg. Montreal.png…
 • Paryż jesienią od 93 zł w obie strony

  Bilety lotnicze - promocje
  Tanie loty z Warszawy (Chopin) do Paryż (Beauvais) od 93 zł w obie strony. Przewoźnik Wizzair. Cena dla posiadaczy karty WDC. Terminy: Wyloty za 39 zł 27 listopada 2, 9, 16, 18 grudnia Wyloty za 54 zł 9, 23, 28 października 6, 13, 18, 25 listopada 4, 11 grudnia Wyloty za 74 zł 23, 27, 30 września 7, 16, 25, 30 października 4, 11, 20, 22, 29 listopada Powroty za 54 zł 2, 23, 30 października 6, 13, 18, 20, 22, 27, 29 listopada 4, 6, 13 grudnia Powroty za 74 zł …
  Super oferta! Cena bez karty WDC też całkiem spoko w porównaniu z Ryanairem w tym czasie! :)…
 • Nowy Jork, Chicago z Europy od 827 PLN

  Bilety lotnicze - promocje
  Za Fly4Free.com. Super tanie loty open jaw (różne miejsca wylotu/przylotu) z Europy do Chicago za 827 PLN, a do Nowego Jorku za 873 PLN. Naszą podróż rozpoczynamy w Budapeszcie, a kończymy w Berlinie. Sporo dostępnych terminów na podróże od listopada 2015 do końca marca 2016 roku. WAŻNE! Ta zaskakująco niska cena może wynikać z błędnej kalkulacji ceny biletu przez przewoźnika/pośrednika. Praktyka rynkowa pokazuje, że najczęściej bilety wystawione w wyniku błędu są przez firmę świadczącą usługi honorowane, jednak sporadycznie zdarzają się anulacje. Dlatego z zakupem dalszych elementów podróży takich jak noclegi, komunikacja lokalna i inne radzimy odczekać kilkanaście dni od zakupu biletu lotniczego. Podróż z bagażem podręcznym oraz rejestrowanym (nadawanym do…
  Marzę o locie do USA. Jest pierwsze na mojej liście top3!…
 • Paryż z Wrocławia za 78 zł z WCD w grudniu

  Bilety lotnicze - promocje
  Przypadkiem znalazła takie oto połączenie: Wrocław - Paryż Beauvais Wylot: poniedziałek 17.11 Powrót: piątek 21.11 za 78 zł dla członków WCD i za 158 zł dla pozostałych śmiertelników :) Wrocaw-Pary.jpg…
  Znalazłam coś właśnie na grudzień. Wylot z Wrocławia 8 grudnia i powrót 12 grudnia. Zapłacimy tylko 78 zł ze zniżką WDC. Wrocaw-Pary.png…
 • Phuket czy Krabi

  Tajlandia
  Planuję wyjazd do Tajlandii na własną rękę i nie wiem gdzie się zatrzymać? w Phuket czy na Krabi? gdzie są ładniejsze plaże? gdzie taniej? skąd lepsze fakultety?…
  Wszystko zależy co kto lubi czy gwar, komercje i tłumny niemiaszków jak na Phukecie czy fajny klimat na Ao nang Ton sai...na plaże Ton sai można dostać się łódką a następna plaża to piękna railay beach ! możecie zobaczyć na moim blogu : azja2009-bozwie.blogspot.com/…
 • Lot balonem dla dwóch osób - Kraków!

  Sprzedam
  Lot balonem dla dwóch osób - Kraków! Wiem wiem, że dział przeznaczony przede wszystkim dla sprzedaży biletów lotniczych ale proszę wybaczcie... Niestety nie udało mi się wykorzystać wykupionego Gruoponu na lot balonem w dniach pon-pt dla dwóch osób w Krakowie. Powodem był zbyt silny wiatr w piątek (byłam w Krk pt-nd więc do wykorzystania miałam jedynie pt...). Cena 50, 00 zł Gruopon ważny do 30.04.15 r.…
  podbijam! może pojawił się ktoś chętny :) ? …