1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Wielka Brytania

anglia
Big Ben w Londynie
Fot. sxc.hu

Anglia ma wiele twarzy. To kraj tradycji, monarchii, herbatki o piątej po południu, londyńskiego metra oraz wyjątkowej pogody. To ostoja europejskiego konserwatyzmu i źródło awangardowych trendów. Anglia jest ponadto krainą dobrobytu oraz kultywowania tradycji, prezentując jednocześnie niesamowitą mieszankę kulturową. To w końcu mekka polskiej emigracji zarobkowej. Co więcej, Anglii zawdzięczamy Szekspira oraz Davida Beckhama, Beatlesów i Sex Pistols, rozsławienie piłki nożnej, regat wioślarskich i królewskiego polo. Wszystkim przybywającym do Anglii turystom wyspa ofiarowuje całe bogactwo doznań oraz niezapomnianych wrażeń. Każdy tu znajdzie coś dla siebie: pulsujące nieustającym życiem metropolie, prehistoryczne zabytki i bezkresne, smagane wiatrem i deszczem krajobrazy.

Anglia to wreszcie przede wszystkim Londyn – nieustannie rozwijający się ośrodek, drugie co do wielkości miasto Europy i obowiązkowy punkt zwiedzania każdego turysty. Londyn to serce Zjednoczonego Królestwa - miejsce, gdzie tworzy się współczesna historia kraju, polityka. To także ogromne centrum finansowe. W tym właśnie miejscu warto zacząć zwiedzanie wysp.

 

Zmieniając kierunek, warto przemieścić się do wnętrza południowo-wschodniej Anglii, wzdłuż przepięknej linii brzegowej, aż do diecezji Canterbury (miejsce męczeńskiej śmierci Tomasza Becketa). Rolnicze zaplecze oraz bliskość stolicy sprawiły, że jest to najbogatsza część kraju. W południowo-zachodniej Anglii z kolei znajdziemy urwiste wrzosowiska Devona i skaliste wybrzeże Kornwalii.

Główną miejską atrakcją zachodniej Anglii jest drugie co wielkości miasto w kraju – Bristol – ośrodek portowy, stolica regionu South-West, w którym odbywają się widowiskowe pokazy balonów. Nie można też ominąć rzymskich łaźni Bath i katedry w Exeter. W centrum kraju podstawową atrakcją turystyczną są jedne z najstarszych miast uniwersyteckich, Oxford i Cambridge, a także miasto Shakespeare'a - Stratford nad rzeką Avon. Równie atrakcyjne dla podróżnika może być, często omijane, położone w malowniczej równinie hrabstwa East England Norwich.

Na północy Anglii królują duże miasta przemysłowe: Liverpool, Newcastle oraz Manchester. Słyną przede wszystkim ze swoich ekip sportowych i ekscytującego życia nocnego. Położone niedaleko York i Durham mają wspaniałe historyczne skarby, ale ten rejon znany jest przede wszystkim ze swojego unikalnego krajobrazu. Wyżyny Lake District i doliny Yorkshire'u są prawdziwym magnesem (zasłużenie) na turystów.

Jadąc do Anglii, należy pamiętać o historycznej wadze niemal każdego miejsca, w którym postawimy stopy.

Kiedy lecieć?

Planując wyjazd do Anglii, warto zastanowić się, jaki rodzaj wypoczynku nam odpowiada. W zależności od pory roku mamy okację trafić na różne okazje tanich lotów do Londynu. Anglia ma bardzo zróżnicowany i nieprzewidywalny klimat. Nie sposób zgadnąć, w jakim miesiącu pogoda w Anglii będzie najlepsza. Angielskie lato rzadko bywa upalne, a zima mroźna, niewielkie są też różnice klimatyczne między poszczególnymi regionami. Przeciętna temperatura latem w głębi lądu jest praktycznie taka sama jak na plażach południowego zachodu i o 1, 2 stopnie wyższa niż na północy. Jedno jest natomiast pewne: jadąc do Anglii warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę i parasol, bez względu na porę roku. Szczególnie, jeśli chcemy odwiedzić Londyn i okolice kojarzone od lat z deszczem oraz ze sławną londyńską mgłą (z uwagi na ogrom metropolii i zmieniające się warunki klimatyczne występuje ona coraz rzadziej).

Główny sezon turystyczny w Anglii obejmuje przede wszystkim okresy wakacyjne. Wtedy też pojawia się najwięcej promocji na tanie bilety lotnicze. Podczas miesięcy letnich oblężenie przeżywają rejony północne, szczególnie Lake District oraz wybrzeże atlantyckie – pełne palm, romantycznych promenad i nadmorskich kurortów stanowiących centra rozrywki i sportu. Latem odbywają się również znane na całym świecie imprezy sportowe i towarzyskie: Royal Ascot Racecourse - jedne z najbardziej znanych i prestiżowych wyścigów konnych, regaty po Tamizie Henley Royal Regatta, Chelsea Flower Show (jedna z najbarwniejszych i najpiękniejszych wystaw poświęconych sztuce pielęgnacji kwiatów i uprawie ogrodów), czy wyścig wioślarski pomiędzy uniwersytetami Oxford i Cambridge.

Ale w miastach sezon to także tradycyjnie okresy świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku czy Wielkanocy. Najlepiej podróżować do Anglii w kwietniu, maju, wrześniu i październiku, dlatego że w tym miesiącach na ogół są tanie loty, najłatwiej o miejsce w hotelach czy pensjonatach i zdecydowanie mniej jest turystów.

Na forum

 • Lot balonem dla dwóch osób - Kraków!

  Sprzedam
  Lot balonem dla dwóch osób - Kraków! Wiem wiem, że dział przeznaczony przede wszystkim dla sprzedaży biletów lotniczych ale proszę wybaczcie... Niestety nie udało mi się wykorzystać wykupionego Gruoponu na lot balonem w dniach pon-pt dla dwóch osób w Krakowie. Powodem był zbyt silny wiatr w piątek (byłam w Krk pt-nd więc do wykorzystania miałam jedynie pt...). Cena 50, 00 zł Gruopon ważny do 30.04.15 r.…
  podbijam! może pojawił się ktoś chętny :) ? …
 • Frankfurt z Gdańska za 78 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  Najniższe ceny dla osób z WDC. Wyloty za 39 zł: 25.04, 28.04, 02.05, 05.05, 09.05, 12.05, 19.05, 23.05, 26.05, 09.06, 16.06, 21.06, 24.06, 28.06, 01.07, 05.07, 08.07, 15.07, 19.07, 22.07, 26.07, 29.07, 02.08, 05.08, 12.08, 19.08 Powroty za 39 zł: 25.04, 28.04, 05.05, 12.05, 16.05, 19.05, 26.05, 02.06, 06.06, 09.06, 16.06, 21.06, 24.06, 28.06, 01.07, 05.07, 08.07, 12.07, 15.07, 19.07, 22.07, 29.07, 05.08, 26.08 Przykładowa rezerwacja: f1_2015-04-03.png…
 • Porto w lutym 275 zł

  Bilety lotnicze - promocje
  Do wyboru wypad krótszy lub dłuższy: 10-18.02 lub 4-9.02. Wszystkie loty ryanair. Warszawa - Paryż Paryż - Porto Porto - Bruksela Bruksela - Warszawa 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg…
 • Włochy

  Szukam taniego lotu do...
  Szukam lotu w dobrej cenie do Włoch dla dwóch osób wylot Katowice, Kraków, może być Piza , Bolonia, Neapol, Sycylia, Sardynia w terminie weekendowym najlepiej żeby wylot był w piątek powrót około poniedziałku-wtorku, najlepszy termin by mi pasował od 5 czerwca…
  dziękuje za pomoc myśle, że coś wybiorę:)…
 • Lotnisko w Stambule w Google Street View

  Lotniska na świecie
  Port lotniczy im. Ataturka w Stambule dołączył do grona 16 innych lotnisk, które można zwiedzić wirtualnie na stronie Google Street View. To pierwsze tureckie lotnisko na tej platformie. Dla zainteresowanych link do informacji.…
 • Porto

  Szukam taniego lotu do...
  Szukam połączenia taniego do Porto w listopadzie. Dziękuję za wszystkie informację…
  Oczywiście, zależy mi tylko żeby wylot i przylot były z Polski…
Zobacz więcej

Kalendarze