INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Wyszukaj
wyszukiwanie
zaawansowane


Bilety lotnicze last minute

egzotyczne wakacje
Loty last minute - świetny sposób na dotarcie na wakacje

Last minute kojarzone jest w Polsce z wycieczkami wykupywanymi na ostatnią chwilę w tańszej taryfie. Jednak w ofercie last minute możemy także znaleźć same przeloty do wielu atrakcyjnych miejsc w bardzo dobrych cenach.

Loty last minute oferowane są przez biura podróży, którym zostały wolne miejsca w wyczarterowanym samolocie – stąd są one dostępne tylko na kilka dni przed odlotem (często do wylotu zostało tylko kilka czy kilkanaście godzin). Z ofert lotów last minute chętnie korzystają osoby, które nie lubią bądź nie muszą wcześniej planować podróży i są gotowe spędzić urlop w miejscu, do którego jest akurat tanie połączenie.

Skąd i dokąd można polecieć czarterowymi lotami last minute?

Najwięcej lotów czarterowych ma w swojej ofercie warszawskie lotnisko Chopina – w sezonie letnim 2013 jest to ponad 100 kierunków, a wśród nich:

  • Bułgaria,
  • Hiszpania,
  • Włochy,
  • Maroko,
  • Tunezja,
  • Egipt,
  • Portugalia,
  • Gruzja,
  • Izrael
  • Chorwacja.

Zaś spośród portów regionalnych największą siatkę połączeń czarterowych ma Port Lotniczy w Katowicach, a najmniej - Port Lotniczy w Szczecinie.

Kiedy najłatwiej o tanie loty last minute?

Najtańsze oferty lotów last minute dostępne są oczywiście na kilka dni przed wyjazdem. Niestety nie wszystkie ceny lotów na ostatnią chwilę są atrakcyjne. Najbardziej przeceniane są loty na początku sezonu, na końcu oraz w okresie przełomu miesięcy. Co nie oznacza, że nie można znaleźć dobrych ofert w okresie wakacji – trzeba tylko być elastycznym i codziennie sprawdzać ceny biletów.

Tanie bilety last minute na kierunki europejskie najłatwiej znajdziecie w czerwcu i we wrześniu, ale także po długim weekendzie majowym.  Po Wielkanocy czy po Nowym Roku warto rozglądać się za kierunkami egzotycznymi typu Tajlandia, Meksyk, Domikinana czy Egipt. Warto zwrócic uwagę że loty czarterowe do wielu egzotycznych miejsc (Sri Lanka, Meksyk, Wyspy Zielonego Przylądka) są dostępne tylko w sezonie zimowym - nie znajdziemy ich w siatce połączeń czarterowych na lato. 

Na Wyspy Kanaryjskie i do Maroko można lecieć nawet sezonie zimowym, gdyż dobrą pogodą można się tam cieszyć przez cały rok. 

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności serwisu. To jest darmowe i zajmie tylko kilkanaście sekund!

Newsletter

Zamów nasz Newsletter i bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami.

Powrót na górę