Wyszukaj
wyszukiwanie
zaawansowane


Sezon letni 2014 - tanie loty z Gdańska

Port_Lotniczy_Gdask_im._Lecha_Wasy
Gdańsk zystał trzy nowe połączenia
Fot. Port Lotniczy Gdańsk

Sezon letni dla gdańskiego lotniska oznacza zmiany na lepsze. Do rozkładu wracają zawieszone na zimę loty do Birmingham i Leeds z Ryanair, zaś Wizz Air ponownie będzie latał do Rzymu. W czerwcu Eurolot ponownie poleci do Chorwacji oferując połączenia do Dubrownika, Splitu i Zadaru. 

Pojawią się cztery nowe połączenia. Ryanair zainauguruje loty do Pizy już 31 marca. Pojawią się też trzy połączenia krajowe - 2 kwietnia do Modlina, zaś w lipcu do Wrocławia i Krakowa.

Z kolei Wizz Air zwiększa w sezonie letnim częstotliwość rejsów z Gdańska do Norwegii oraz Szwecji. Latem polecimy częściej do Malmö (7 zamiast 5 rejsów tygodniowo), Sztokholmu (9 zamiast 7 rejsów tygodniowo), Bergen (6 zamiast 5 rejsów tygodniowo), Ålesund (4 zamiast 3 rejsów tygodniowo) i Göteborga (3 zamiast 2 rejsów tygodniowo).

"Dzisiejsza informacja potwierdza i jeszcze bardziej pokazuje silne zaangażowanie Wizz Air w Polsce" - powiedział Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.

 

"Sezon letni 2014 roku to nie tylko większa ilość połączeń w stosunku do sezonu 2013, ale również większa częstotliwość lotów (m.in. Lufthansa do FRA oraz właśnie ogłoszone zwiększenie częstotliwości Wizz Air, na aż 4 kierunkach z Gdańska). Cieszy nas również fakt, że przewoźnicy tacy, jak Ryanair, którzy z wielu polskich lotnisk zredukowali liczbę swoich destynacji, w Gdańsku latem oferować będą trzy nowe połączenia". - komentuje Michał Dargacz Rzecznik Prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Sezon letni 2014 - tanie loty z Warszawy

lotchopina
Warszawa jak zwykle oferuje najwięcej połączeń lotniczych
Fot. Lotnisko Chopina

W sezonie lato 2014 Lotnisko Chopina w Warszawie będzie oferowaćbezpośrednie połączenia do 87 portów na czterech kontynentach. 

Jak poinformował nas Rzecznik Prasowy warszawskiego Lotniska Chopina Przemysław Przybylski zmiany nowych połączeń będzie co najmniej 17.

Sezon letni 2014 - tanie loty z Wrocławia

34 połączenia regularne czekają na podróżnych z Wrocławia
Fot. Port Lotniczy Wrocław

W sezonie letnim pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą wybierać spośród 34 regularnych połączeń, wśród nich znalazło się aż 25 połączeń oferowanych przez tanich przewoźników – linie Wizzair i Ryanair.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław: "Siatka połączeń regularnych wygląda imponująco: 34 połączenia, w tym 25 niskokosztowych i 9 dla biznesu. Pasażerowie mogą się spodziewać kilku atrakcyjnych nowości, jak uruchomienie lotów krajowych i rejsów do europejskich metropolii. Sezon letni 2014 na wrocławskim lotnisku zapowiada się najlepiej w historii."

Z rozkładu znika jednak kilka połączeń. Ryanair postanowił zawiesić od tego sezonu letniego 2 połączenia do Brukseli Charleroi i do Paryża Beauvais (loty do Paryża wciąż zapewnia Wizz Air). Nie wrócą też w tym sezonie loty do Bournemouth i Wenecji Treviso. Do rozkładu wracają typowo sezonowe kierunki Ryanaira, a ponadto irlandzkiego przewoźnika uruchomi 2 nowe połączenia krajowe. Od kwietnia będzie można polecieć do Warszawy-Modlina, a od lipca do Gdańska.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław: "W tegorocznej siatce połączeń regularnych znajdzie się aż 5 nowości. Najważniejsze zmiany wprowadzą linie lotnicze Eurolot, które na początku marca z zaczęły latać do Zurychu, a pod koniec miesiąca planują uruchomienie rejsów do Brukseli i Paryża. Wyjątkowość oferty podkreśla to, że Eurolot będzie lądował na głównych lotniskach tych europejskich metropolii. 

Nowością kierowaną głównie do biznesu będą też dodatkowe rejsy Lufthansy na trasach już dobrze znanych we Wrocławiu i popularnych od lat - do Monachium i Frankfurtu.

Z kolei linie lotnicze Ryanair w kwietniu zaczną latać do Warszawy-Modlina, a w lipcu do Gdańska. To pierwszy raz, kiedy tanie linie lotnicze uruchamiają loty krajowe po Polsce. Połączenie do Gdańska ma być połączeniem sezonowym."

 

Sezon letni 2014 - tanie loty z Katowic

katowice-lotnisko12
Z Katowic w sezonie zimowym możemy polecieć m.in. do Izraela
Fot. Katowice Airport

Katowickie lotnisko straciło w sezonie zimowym kilka połączeń sezonowych. W sezonie letnim wracają loty do Burgas z Wizz Air oraz do Alicante i Chanii z Ryanair. Irlandzki przewoźnik nie wznowił jednak lotów do Girony i Larnaki. 

Dodatkowo z rozkładu znikają trzy połączenia - Wizz Air zawiesza na lato połączenie sezonowe do Grenoble, zaś Ryanair likwiduje z końcem marca połączenia do Bristolu i Manchesteru.

"W sezonie letnim 2014 z Katowice Airport dostępnych będzie łącznie 28 tras regularnych.  Połącznie do Dusseldorfu obsługiwane od lat przez Lufthansę zostanie przejęte przez Germanwings (spółkę córkę) co umożliwi obniżenie cen biletów na tym kierunku i zachęci do podróży. Ponadto w sezonie letnim z Katowice Airprot bedize obsługiwanych  50 kierunków czarterowych." - komentuje Monika Krzykawska, Dyrektor Działu Marketingu i Sprzedaży Katowice Airport.

Sezon letni 2014 - tanie loty z Poznania

poznan_lawica2012
Poznań zyska kilka połączeń sezonowych
Fot. Port Lotniczy w Poznaniu

Poznańskie lotnisko będzie obsługiwać w sezonie letnim aż 23 kierunki. Loty będą oferowane przez pięciu przewoźników tradycyjnych - Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansę, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS, Germanwings oraz Eurolot – a także dwóch przewoźników niskokosztowych – Ryanair i Wizz Air. 

Niestety tylko do końca marca br. realizowane będą rejsy na trasie Poznań-Mediolan Bergamo, obsługiwane przez przewoźnika Wizz Air. 

Z kolei od 30 marca br. przewoźnik Wizz Air wznowi rejsy na główne lotnisko w Barcelonie - El Prat. Od 3 kwietnia linia lotnicza Ryanair wznawia połączenie do Edynburga, a od 2 czerwca br. uruchomi sezonowe połączenie do Palma de Mallorca – hiszpański kierunek był już oferowany w poprzednich latach. Od 14 czerwca br. powrócą do rozkładu lotów dwa sezonowe kierunki linii lotniczej Eurolot  do Chorwacji  – Zadar i Dubrownik. 

Nowością będzie także połączenie do Eindhoven z Wizz Air. Przewoźnik zacznie latać na tej trasie 20 czerwca.

Jak podkreśla Elwira Rostowska, Kierownik Działu Marketingu i Siatki Połączeń: „W ruchu regularnym, w nadchodzącym sezonie letnim palmę pierwszeństwa należy oddać Lufthansie. Niemiecki przewoźnik, dzięki większym typom statków powietrznych nie tylko zwiększył oferowanie na dotychczas obsługiwanych rejsach na trasie do Monachium, ale wraz z nastaniem sezonu letniego uruchamia 3 rejs na tejże trasie. Jego istotnym walorem jest nocowanie samolotu w Poznaniu, co oznacza, iż pasażerowie wylatując z Poznania w godzinach wczesno porannych mogą skorzystać z szerokiej oferty połączeń przesiadkowych z Monachium."

Poniżej tabela ze szczegółami bezpośrednich połączeń z Poznania.

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów

Barcelona El Prat (BCN)

Wizz Air

środy i niedziele

Barcelona Girona (GRO)

Ryanair

czwartki i niedziele

Bristol (BRS)

Ryanair

czwartki i niedziele

Doncaster Sheffield (DSA)

Wizz Air

wtorki, czwartki i soboty

Dublin (DUB)

Ryanair

poniedziałki, środy, piątki i niedziele

Dubrownik (DBV)

Eurolot

soboty

Dusseldorf (DUS)

Germanwings

poniedziałki, środy, czwartki i piątki

Eindhoven (EIN)

Wizz Air

poniedziałki i piątki

Edynburg (EDI)

Ryanair

poniedziałki i czwartki

Frankfurt (FRA)

Lufthansa

codziennie

Kopenhaga (CPH)

SAS

codziennie

Londyn Luton (LTN)

Wizz Air

codziennie

Londyn Stansted (STN)

Ryanair

codziennie

Liverpool (LPL)

Ryanair

wtorki i soboty

Monachium (MUC)

PLL LOT, Lufthansa

codziennie

Oslo Torp (TRF)

Wizz Air

poniedziałki i piątki

Oslo Rygge (RYG)

Ryanair

środy, piątki i niedziele

Palma de Mallorca (PMI)

Ryanair

poniedziałki i piątki

Paryż Beauvais (BVA)

Wizz Air

środy i niedziele

Rzym (CIA)

Ryanair

wtorki, czwartki i soboty

Sztokholm Skavsta (NYO)

Wizz Air

poniedziałki i piątki

Warszawa (WAW)

PLL LOT

codziennie

Zadar (ZAD)

Eurolot

soboty

Sezon letni 2014 - tanie loty z Rzeszowa

rzeszow1
Rzeszów zyskał dwa połączenia
Fot.Port Lotniczy Rzeszów

W sezonie letnim Port Lotniczy w Rzeszowie zaoferuje podróżnym 11 połączeń. Wraca skasowane zimą połączenie do Bristolu. Niestety zawieszone zostają loty do Birmingham. W tym sezonie nie będzie także lotów do Barcelony Girony, Glasgow i Trapani.

"W rozpoczynającym się właśnie sezonie letnim w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” jest kilka nowości, które zapowiadają się interesująco. Po pierwsze regularne połączenia do Rzymu i Paryża oferowane przez Eurolot od września ubiegłego roku. Będzie to pierwsze lato w Rzeszowie z tymi połączeniami, a spore zainteresowanie nimi w ostatnim sezonie zimowym pozwala przypuszczać, że chętnych do odwiedzenia tych dwóch europejskich stolic w lecie będzie jeszcze więcej. Wzrost zainteresowania z pewnością zaobserwujemy również w przypadku Lufthansy, która od września 2013 roku lata na trasie Frankfurt – Rzeszów dwa razy dziennie, co znacznie poprawiło możliwości przesiadkowe dla wszystkich pasażerów z Podkarpacia udających się w świat.

 

Są również sygnały od przedstawicieli Ryanair mówiące, że dwa popularne kierunki letnie – Trapani i Barcelona Girona – mają duże szanse, aby powrócić do rzeszowskiej siatki połączeń w przyszłym roku, bowiem jedyną przyczyną ich zawieszenia w roku bieżącym były braki we flocie tego niskokosztowego przewoźnika i mają one być uzupełnione jeszcze tej zimy." skomentował Łukasz Sikora, Kierownik Zespołu Marketingu i Rozwoju Połączeń rzeszowskiego lotniska.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące bezpośrednich połączeń z Rzeszowa.

 

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów

Bristol 

Ryanair

poniedziałki i piątki

Dublin (DUB)

Ryanair

czwartki i niedziele )od czerwca loty także w środy)

East Midlands (EMA)

Ryaniar

poniedziałki, środy i piątki

Frankfurt (FRA)

Lufthansa

codziennie oprócz sobót

Londyn Luton (LTN)

Ryanair

poniedziałki, środy i soboty

Londyn Stansted (STN)

Ryanair

codziennie

Manchester (MAN)

Ryanair

środy i niedziele

Oslo Rygge

Ryanair

wtorki i soboty

Paryż Beauvais (BVA)

Eurolot

wtorki i soboty

Rzym Fiumicino (FCO)

Eurolot

wtorki i soboty

Warszawa (WAW)

PLL LOT

codziennie

Sezon letni 2014 - tanie loty z Lublina

Lublin Airport 2013-01-09 07
Wnętrze terminala
Fot. Wikipedia

Sezon letni na lotnisku w Lublinie to dwa nowe połączenia. Niestety nie obędzie się też bez cięć w siatce.

Już 28 lutego odbył się inauguracyjny lot do Mediolanu. Loty z Lublina do Mediolanu będą realizowane w sezonie letnim dwa razy w tygodniu (samoloty z Lublina startować będą w piątki i niedziele o godz. 15.00, połączenia powrotne z mediolańskiego lotniska w Malpensie odbywać się będą o godzinie 18.35 z lądowaniem w Lublinie o 21.35).

Od 25 kwietnia z Lublina rusza regularne połączenie do Rzymu obsługiwane przez Carpatair. Loty z Portu Lotniczego Lublin do stolicy Włoch (lotnisko Fiumicino) będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki (o godz. 13:00, lądowanie w Rzymie na lotnisku Fiumicino zaplanowano na godzinę 15:30. Z Rzymu samolotu startować będą o godzinie 09:40, a lądowanie w Lublinie przewidziano na godzinę 12:15).

"Cieszę się, że możemy zaoferować naszym pasażerom kolejne nowe połączenie w tym roku. To już drugie włoskie miasto dostępne w naszym rozkładzie lotów. Data uruchomienia nie jest przypadkowa. Nowe połączenie do Rzymu stwarza możliwość zaplanowania wyjazdu na uroczystość kanonizacji Jana Pawła II. Liczymy, że ta trasa będzie popularna nie tylko wśród Polonii czy turystów, ale także pielgrzymów podróżujących na różne uroczystości do Watykanu" – powiedział Krzysztof Wójtowicz, Prezes Portu Lotniczego Lublin.

Niestety Ryanair, tłumacząc się brakiem samolotów, zawiesza latem loty do Dublina, nie wróci też zawieszone na zimę połączenie do Liverpoolu.

Obecnie czterech przewoźników oferuje regularne loty z Lublina: Wizz Air, Ryanair, Eurolot i Carpatair, a za ich pośrednictwem można polecieć do Oslo, Londynu (dwa lotniska: Stansted, Luton), Gdańska, Mediolanu i Rzymu (od 25 kwietnia).

Sezon letni 2014 - tanie loty z Łodzi

lodzFB
Łódź oferuje 5 połączeń
Fot. Port Lotniczy w Łodzi

Łódzkie lotnisko w sezonie letnim 2014 zaoferuje swoim podóżnym 5 połączeń.

Ryanair poleci do Dublina, East Midlands, Londynu Stansted i Oslo Rygge.

Lotnisko zyska jedno nowe połączenie i nowego przewoźnika - już 30 marca ruszają loty do Monachium. Połączenie będzie obsługiwane przez słoweńskie linie lotnicze Adria. Pasażerowie wylatujący z Łodzi będą mogli na jednym bilecie dostać się do wielu miast w Europie i na świecie, m.in. liniami lotniczymi Lufthansa, gdyż linie Adria są członkiem sojuszu Star Alliance.

Nie wróciły niestety zawieszone na zimę połączenia do Bristolu, Edynburga i Mediolanu Bergamo. Dodatkowo na lato zostało zawieszone połączenie do Liverpoolu.

Sezon letni 2014 - tanie loty ze Szczecina

szczecin1
Lotnisko w Szczecinie
Fot. Port Lotniczy Szczecin

Zimą lotnisko w Szczecinie straciło sezonowe połączenia do Bristolu, Edynburga i Liverpoolu. Tylko jedno z nich wraca w sezonie letnim 2014 - loty do Liverpoolu. Szczecin będzie oferował latem siedem połączeń - Dublin, Liverpool i Londyn z Ryaniar, Stavanger i Oslo Torp z Wizz Air, Oslo z Norwegian oraz loty do Warszawy z PLL LOT.

Jak podkreśla Elwira Postrożna z Departamentu Marketingu Szczecin Airport "ważne jest to, że lotnisko nie tylko nie straciło żadnego połączenia, wręcz przeciwnie - loty będą obsługiwane z większą częstotlowością"

Sezon letni 2014 - tanie loty z Zielonej Góry

bamimost
Lotnisko w Zielonej Górze
Fot. Wikipedia

Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym tylko jedno połączenie regularne. Są to loty do Warszawy.

Połączenie obsługiwane jest codziennie oprócz sobót przez linię Sprint Air.

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się korzystając z sieci społecznościowej

lub